Tag : техника

Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Пегави шарени јајца: Едноставна техника за фарбање која дава магичен резултат! (ВИДЕО)

Слободен печат
Потребниот материјал е евтин и достапен на сите… Пронајдовме техника која обичните јајца ги претвора во вистински мали уметнички дела! Потребни ви се неколку прехрамбени...
Жена Магазин Храна

Еве како да ги обоите јајцата со декупаж техника: Најубавиот украс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако изгледа како тешка вештина, оваа техника е многу убава и лесно се изведува… Потребно ви е: – салфети со најразлични цветови – варени јајца...
Вести Свет Слајдер

Оваа техника за дишење може да им го спаси животот на заболените од коронавирус: Англиски лекар објаснува како да ги спасите белите дробови (ВИДЕО)

Слободен печат
Посебна техника за дишење може да им го спаси животот на луѓето кои имаат коронавирус, а неа со снимка што се шири на социјалните мрежи...
Жена Магазин

Јапонска техника за подмладување околу очите која бара за една минута

Слободен печат
Со годините, гледајќи се во огледало забележуваме дека очите ни стануваат уморни и тажни. Веѓите и горните капаци стануваат опуштени, надворешните агли на очите стануваат...
Еспресо Жена Секс

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Слободен печат
Освен пози, може да научите и техники, но и да најдете совети со кои оргазмот ќе биде загарантиран и кај мажот и кај жената....
Еспресо Секс

Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Слободен печат
Станува збор за едноставна техника која овој психолог им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот. Белинда Вилијамс е психолог од...