Емотивни фотографии од НОВОРОДЕНЧИЊА кои ќе ви ги насолзат очите: Првата средба меѓу родителите и бебето (ФОТО)

Многу родители ќе признаат дека за нив првата средба со нивното бебе била многу емотивна.

Во малото кебенце се крие прекрасно мало суштество со кое едвај чекате да започнете комуникација.

Во првите неколку недели ќе ве гледа со чудење додека вие му се смешкате, му правите гримаси и му зборувате.

И покрај вашето настојување да го забавувате дететото на почетокот тоа нема да може да ви возврати, туку само ќе ве надгледува.

Знаејќи колку е емотивната првата средба на родителот со штотуку роденото бебе австралиските фотографи Ривер Бенет и Бел Пангбурн се здружија во проектот „The First Hello“ за да го документираат едно од најубавите случувања во животот на секој родител: првата средба со бебето.

Првиот поглед, првата солза од радост, првиот допир, плач. На фотографијата подоле прегледајте ги прекрасните и емотивни фотографии.

 

 

Прочитајте и...  Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка - Како правилно да ја солиме храната?

Прочитај повеќе

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат