Емотивни фотографии од НОВОРОДЕНЧИЊА кои ќе ви ги насолзат очите: Првата средба меѓу родителите и бебето (ФОТО) - Слободен печат

Емотивни фотографии од НОВОРОДЕНЧИЊА кои ќе ви ги насолзат очите: Првата средба меѓу родителите и бебето (ФОТО)

Многу родители ќе признаат дека за нив првата средба со нивното бебе била многу емотивна.

Во малото кебенце се крие прекрасно мало суштество со кое едвај чекате да започнете комуникација.

Во првите неколку недели ќе ве гледа со чудење додека вие му се смешкате, му правите гримаси и му зборувате.

И покрај вашето настојување да го забавувате дететото на почетокот тоа нема да може да ви возврати, туку само ќе ве надгледува.

Знаејќи колку е емотивната првата средба на родителот со штотуку роденото бебе австралиските фотографи Ривер Бенет и Бел Пангбурн се здружија во проектот „The First Hello“ за да го документираат едно од најубавите случувања во животот на секој родител: првата средба со бебето.

Првиот поглед, првата солза од радост, првиот допир, плач. На фотографијата подоле прегледајте ги прекрасните и емотивни фотографии.

 

 

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen + fourteen =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков