18.8 C
Скопје

Tag : очите

Жена Магазин Магазин слајдер

Благородна Абрашева-Ноциќ, сликарка на витражи: Убавината е насекаде околу нас, ама треба широко да ги отвориш очите за да ја видиш

Анита Златкова
Оригиналност, креативност и талент се зборовите со кои може да се опише нејзината работа и делата што ги создава со голема љубов кон сликањето на...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Не се сите сини и кафени очи исти – ова е скалата со сите „кодови“: Еве што кажуваат тие за нас!

Слободен печат
Кај многу луѓе бојата на очите може да се одреди, но постојат и такви чии очи се на граница меѓу сивата и сината или сината...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Како ќе го прославиме Божиќ во време на корона? Ова е најтажната божиќна реклама од која ќе ви се насолзат очите…

Слободен печат
Во рекламата се појавува момче кое е многу загриженo за овој Божиќ поради сè што се случува во светот, па ги запрашува родителите: „Дали тој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Остарел, но ќе го препознаете по насмевката и очите: Вака денес изгледа главниот фраер од серијата Беверли Хилс! (ФОТО)

Слободен печат
Во деведесетите години важеше за еден од најпосакуваните фраери и мамеше воздишки каде и да се појави во екот на мегапопуларната серија Беверли Хилс. Отогаш...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Вергара покажа чуден трик со очите и 2,7 милиони луѓе ги остави во неверување (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката го покажа својот скриен талент и праша „Го можете ли вие ова?“ Холивудската ѕвезда и една од најубавите жени на светот, актерката Софија Вергара...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат
Веста за смртта на сопругата на славниот актер Џон Траволта, 57-годишната Кели Престон ја шокираше светската јавност, бидејќи многумина не знаеле за болеста со која...
Забава Магазин Магазин слајдер

Бојата на вашите очи има посебно значење – Сини, зелени, црни… еве што кажува таа за вас!

Слободен печат
Научниците од Шведска направиле истражување во кое испитувале 428 лица и поврзаноста меѓу бојата на нивните очи и личноста. Еве што откриле. Кафени очи: јак...
Магазин Филм и ТВ

Ново ТВ шоу на Џенифер Лопез: Ова девојче и ги насолзи очите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер Лопез со „обичните“ луѓе… Популарната пејачка, Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил објави видео со кое го најави излегувањето на новата емисија, чиј продуцент...
Еспресо Шоу биз

ЌЕ ВИ ИСПАДНАТ ОЧИТЕ: Манекенката со најбомбастично тело (ВИДЕО)

Слободен печат
Бомбастичната манекенка Кара Дел Торо на својот Инстаграм профил објави провокативно видео во кое го покажува своето заносно тело. Оваа атрактивна убавица ги запали социјалните...
Еспресо Шоу биз

ЌЕ ВИ ДОЈДАТ СОЛЗИ НА ОЧИТЕ – Северина го предаде синот: Прости им сине, не знаат што прават! (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина Којиќ го загуби старателството над синот Александар, кој, според одлуката на судот во Загреб е доделен на таткото Милан Поповиќ. Пејачката целосно потресена околу...