Остарел, но ќе го препознаете по насмевката и очите: Вака денес изгледа главниот фраер од серијата Беверли Хилс! (ФОТО)

Во деведесетите години важеше за еден од најпосакуваните фраери и мамеше воздишки каде и да се појави во екот на мегапопуларната серија Беверли Хилс. Отогаш поминаа децении, но Џејсон Присли, на многумина попознат како Брендон Волш, се уште е во одлична форма. Иако има брчки, во ликот не е променет многу, а насмевката и очите се она што сепак е најпрепознатливо на него.

Љубовта кон глумата не е единственото нешто што го исполнува Брендон. Тој цела деценија се занимаваше и со трки, а во 2002 година доживеа тешка незгода која едвај ја преживеа.

Џејсон Присли своевремено се испроба и во режисерските води, а потоа продолжи да глуми во серии.

Фото: Инстаграм

Симпатичкиот актер веќе 15 години ужива во бракот со фитнес инструкторката, со која има две деца.

Прочитајте и...  Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!
Фото: Инстаграм

Судејки според сликите кои ги објавува на социјалните мрежи, тој е многу приврзан за семејството и секоја прилика ја користи да им се заблагодари што се дел од неговиот живот. Џејсон Присли со задоволство ја демонстрира и својата кулинарска уметност и одличното снаоѓање во кујната.

Фото: Инстаграм

Серијата Беверли Хилс која беше исклучително популарна и кај нас, на младите актери покрај популарноста им донесе и скриени пријателства, токму како она со Лук Пери, кој почина минатата година.

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Слободен печат

Зошто луѓето не ве сакаат? Водолиите заведуваат, Вагите се пресметливи, а овој знак е најголемото злопамтило во зодијакот!

Слободен Печат

Научниците открија: Пиењето кафе може да помогне во лечењето на ракот на дебелото црево!

Слободен Печат

Намирници кои треба да ги конзумирате доколку сакате вашите нокти да се совршено здрави и цврсти!

Слободен Печат

Том Хенкс важи за најдобриот холивудски сопруг, но тоа не било секогаш така – Актерот ја изневерувал својата прва сопруга и ја оставил со две мали деца! (ФОТО)

Слободен печат

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат

Мараја Кери со потресни детали од нејзиниот приватен живот: „Не можев слободно да се движам ниту во сопствената куќа“

Слободен Печат

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Слободен печат

Моќен зачин: Популарен хербален лек кој го подобрува расположението и меморијата

Слободен Печат

На денешен ден е отпечатена првата книга која денес вреди 35 милиони долари

Слободен печат