23.8 C
Скопје

Tag : првата

Магазин Магазин слајдер Сцена

Првата фотографија на Елиот Пејџ по промената на полот и отстранувањето на градите

Слободен печат
Канадскиот актер Елиот Пејџ, кој е трансродово лице, на крајот на минатата година објави дека се чувствува како маж, па во меѓувреме ги отстрани и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Заборавениот скандал од првата одржана Евровизија

Слободен печат
Првиот извор за Песна на Евровизија е одржан во 1956-та година и на него учествувале само 7 земји. Победата ја однела претставничката на Швајцарија Лис...
Вести Свет Слајдер

Половина од британската популација ја примила првата доза од вакцината

МИА Агенција
Повеќе од половина од вкупната британска популација или 33.496.293 лица ја примила првата доза на вакцина против коронавирусот, покажуваат најновите податоци на здравствените власти во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата пејачка за првата дама на Франција: Брижит Макрон е многу секси!

Слободен печат
Австралиската пејачка јавно ја пофали првата дама на Франција… Првата дама на Франција, Брижит Макрон (67) секојдневно го привлекува вниманието на јавноста, како поради бракот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Се пофали на Инстаграм: Шерон Стоун ја прими првата доза од вакцината против ковид

Слободен печат
Актерката Шерон Стоун ја прими првата доза од вакцината против ковид… Таа се пофали и со објава на Инстаграм… „Ја добив првата доза. Не беше...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кои се најчестите кавги кај брачните партнери во првата година од бракот?

Слободен печат
Вообичаено во нашата држава младите парови не живеат заедно пред да стапат во брак, па затоа кога ќе станат маж и жена за прв пат...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Почина првата кандидатка за Оскар со афроамериканско потекло

Слободен печат
Легендарната актерка Сисели Тајсон, првата Афроамериканка која беше номинирана за престижната награда Оскар, почина вчера на 96-годишна возраст. Оваа информација ја потврди нејзиниот долгогодишен менаџер...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ВИДЕО: По една година Хопкинс излезе од домот и ја прими првата вакцина

Слободен печат
Славниот актер Ентони Хопкинс ја прими првата вакцина против Ковид-19, а тоа го документираше со видео кое го објави на својот Инстаграм профил. Актерот се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Пред Јелена тој бил лудо вљубен во неа: Ова е првата девојка на Новак Ѓоковиќ

Слободен печат
Тоа било љубов од младите денови… Поранешните девојки на познатите тенисери во светот често се појавуваат на насловните страни поради атрактивниот изглед и нивниот бурен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џиџи Хадид ја објави првата фотографија од бебето

Слободен печат
Американската манекенка Џиџи Хадид, пред околу еден месец ја доби ќеркичката со долгогодишниот партнер Зејн Малик. Возбудените фанови сега ја добија и првата семејна фотографија....