Елена Велевска ни откри што прави во самоизолација со нејзините три деца!

Пандемијата на коронавирусот ја натера речиси целата популација на светот да се изолира со цел да се спречи понатамошното ширење.

На овој вирус не е буквално никој имун,  безразлика дали сте позната личност или не.

И македонската естрада е во изолација со денови, а меѓу нив и познатата фолк-пејачка Елена Велевска.

„Слободен печат“ ја праша како ги поминува времето во самоизолација. Ова се нејзините одговори:

– Максимален фокус на обврските кои ги имаат децата. Ситуацијата е таква каква што е, децата не одат на училиште, но имаат обврски кои мораат да ги завршат. Мајка сум на три деца, и се трудам колку можам да им помогнам, сега за сега ми успева. Но покрај тие обврски речи си и да не помине ден без играње на некоја друштвена игра, монопол, на буква на буква….Се трудам да не им биде здодевно.

Прочитајте и...  Несекојдневна акција во Велес: Пожарникарите спасија маченце заглавено на бандера! (ВИДЕО)

– Готвам како никогаш до сега. Не бев толку вешта во кујна, можеби немањето доволно време си го направи своето, но деновиве сум често во кујна им ги исполнувам желбите на децата.

– Вежбам он-лајн. Зависна сум од вежбање и среќна сум што и во оваа ситуација можам да продолжам со редовен тренинг. Он-лајн тренинг за убав ден и намалување на негативна енергија пред се.

– Усовршување на англиски јазик. Работите за кои немав време, а ми се неопходни ги правам сега. Покрај што учат децата, јас се солидаризирав со нив и го усовршувам англискиот јазик.

– Социјални мрежи, дружење со пријатели, фанови… Со оглед на тоа дека сите мораме да седиме дома, еден од начините за комуникации ни се социјалните мрежи. Гледам да ги користам што помалку, но сепак се дел од моето секојдневие.

Прочитајте и...  Како пандемијата на коронавирусот ги смени нашите потрошувачки навики?

Прочитај повеќе

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат