Tag : самоизолација

Вести Македонија

Здравствени работници бараат изземање од посебните избирачки одбори кои треба да го спроведат гласањето кај лицата со Ковид-19 во понеделник

Слободен печат
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница соопшти дека до завршувањето на рокот синоќа на полноќ пријави за гласање до Општинските изборни комисии доставиле 742...
Вести Македонија

До вчера 137 лица со Ковид-19 и во изолација се пријавиле за гласање

Слободен печат
Потпретседателката на Државната изборна комисија (ДИК) Дитмире Шеху изјави дека до вчера барање за гласање до општинските изборни комисии поднеле 137 лица со позитивен тест...
Вести Регион

Во Хрватска за заразените гости ќе се грижат сопствениците на апартмани

Слободен печат
Директорот на Здравствениот дом на Сплитско-далматинската жупанија доктор Марко Раѓа, опиша ќе изгледа процедурата доколку некој турист во Хрватска се зарази со коронавирусот. – Ако...
Вести Регион

Сите црногорски граѓани кои влегуваат во Србија мораат да одат во 14-дневна самоизолација

Слободен печат
Врз основа на проценката на актуелната епидемиолошка состојба во регионот Владата на Србија денеска донесе одлука сите црногорски граѓани кои влегуваат во Србија да минат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсена манекенката Александра Накова!

Васко Спасоски
Манекенката и старлета Александра Накова попладнево била уапсена во Гевгелија, бидејќи не го почитувала решението за самоизолација – пишува порталот „А1он“. По апсењето, Накова била...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лицата со Ковид-19, во самоизолација, болни, немоќни и хронично болните можат да се пријавуваат за гласање за изборите

Слободен печат
Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни избори...
Хроника

Скопјанец казнет со 2.000 евра за непочитување на самоизолација

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице кое не постапило согласно издаденото Решение за задолжителна самоизолација. Против обвинетиот пред надлежен суд е поднесен...
Вести Македонија

Тројца судии од Апелација заразени со коронавирус, останува затворен кривичниот оддел

Слободен печат
Кривичниот оддел на Апелацискиот суд во Скопје и наредната недела нема да работи, соопшти денеска скопска Апелација, без да објави детали за причините. Но како...
Вести Македонија Слајдер

ДСЗИ со одлука го запира извршувањето на решенијата за самоизолација и карантин

Слободен печат
Државниот санитарен и здравствен инспекторат вчера донесе одлука со која се запира извршувањето на сите решенија донесени од овој орган во периодот од 13 до...
Спорт Фудбал

Фудбалер на Арсенал позитивен на корона

Слободен печат
Арсенал одби да го открие името на фудбалерот кој имал симптоми на ковид-19 и тоа само еден ден по наптреварот со Манчестер сити, а Би-Би-Си...