Tag : самоизолација

Вести Свет

Дури 80 отсто од Британците избегнуваат самоизолација

Слободен печат
Повеќе од 80 отсто Британци не се придржуваат кон препораките за самоизолација доколку имаат симптоми на Ковид-19 или биле во контакт со лице кое е...
Вести Свет

Над 80 проценти од Британците не ја почитуваат самоизолацијата

Слободен печат
Над 80 проценти од луѓето во Велика Британија не ги следат упатствата за самоизолација кога имаат симптоми на Ковид-19 или во случај да имале контакт...
Вести Свет Слајдер

Излези ако „те чеша“ џебот: Велика Британија воведува казни и до 10.000 фунти за прекршителите на самоизолација

Слободен печат
Вeлика Британија ќе ги заостри ограничувањата, ако не се почитуваат правилата, изјави британскиот министер за здравство Мeт Хенкок. Тој најави дека Владата, во тој контекст, ќе...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски го победи коронавирусот, после 21 ден во болница повторно е дома со најблиските

Слободен печат
После 4 дена самоизолација и 21 ден болничко лекување од Ковид19 повторно дома, напиша Антонио Милошоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. -Негативен по тест, но расположен...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дамјан Манчевски во самоизолација: Позитивни на Ковид- 19 се неговиот заменик и возачот

Слободен печат
Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски на својот Фејсбук профил соопшти дека ќе оди во самоизолација. „Каков ден. Се решаваше судбината на државата. Уверен сум...
Вести Избори 2020

Во Штипскиот регион гласаат 45 заразени со КОВИД – 19 и лица кои се во изолација

Слободен печат
 Во Штипскиот регион своето право на глас денес го исполнуваат 45 заразени со КОВИД – 19 и лица кои се во изолација. Општинската изборна комисија...
Вести Избори 2020

Заврши гласањето на лицата во самоизолација или болни од Ковид-19 во Дебар

Слободен печат
Во Дебар заврши гласањето на лицата во самоизолација или болни од Ковид-19. – Поради потребата да бидат дома во изолација или болни од Ковид-19 за...
Вести Македонија Слајдер

Денеска гласаат лицата позитивни на Ковид-19 и во самоизолација, на овие избори нема да се спроведува гласање во дијаспората

Слободен печат
Почнува тридневното гласање за десетите парламентарни избори, петти предвремени од независноста на земјата. Ова се најспецифичните избори што досега биле организирани во земјата имајќи ја...
Вести Македонија

Здравствени работници бараат изземање од посебните избирачки одбори кои треба да го спроведат гласањето кај лицата со Ковид-19 во понеделник

Слободен печат
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница соопшти дека до завршувањето на рокот синоќа на полноќ пријави за гласање до Општинските изборни комисии доставиле 742...
Вести Македонија

До вчера 137 лица со Ковид-19 и во изолација се пријавиле за гласање

Слободен печат
Потпретседателката на Државната изборна комисија (ДИК) Дитмире Шеху изјави дека до вчера барање за гласање до општинските изборни комисии поднеле 137 лица со позитивен тест...