Едноставен и брз оброк – француски тост

француски тост
француски тост/Printscreen/Youtube

Доколку имате дома вишок бел леб- не го фрлајте, рециклирајте го во нешто вкусно, едноставно и слатко. Овој тип на пржено лепче е секојдневен утрински оброк во француската кујна, но е прифатен како интернационален појадок и се служи на многу места во светот.

За овој рецепт нема да ви бидат потребни повеќе од 10 минути, а ќе имате сладок оброк кој ќе ве засити.

Потребни состојки

  • 4 парчиња бел леб
  • 2 јајца
  • 150 мл млеко
  • 1 лажица шеќер
  • половина лажиче цимет
  • путер за пржење

Подготовка

Во длабок сад изматете ги јајцата со млекото, додадете го шеќерот и циметот. Секое лепче потопете го во смесата и ставете го да се пржи во тавче на путер, на среден оган. Откако ќе ги испржите, посипете ги со мед, шеќер во прав или јаворов сируп – по ваша желба. Се служат со свежо овошје или шлаг.

Уживајте!

 

Видео на денот