9 C
Скопје

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Голди Хоун и Курт Расел се еден од оние парови поради кои веруваме во љубовта. Овие две звезди ја започнале својата врска на Валентајн во 1983 година, а нивната љубов и по 37 години е посилна од било кога.

Фото: Инстаграм

Сепак, иако се заедно речиси четири децении, Хоун и Расел никогаш не се венчале. Хоун во една прилика во едно интервју за „Loose Women“ откри и зошто:

Фото: Инстаграм

– Би биле одамна разведени доколку се венчавме. Бракот е интересна психолошка работа. Но доколку сметате дека на вас ви е потребна таква врска со некого, тогаш е важно да се венчате. Курт и јас го сакаме чувството на слобода кое ни го дава фактот дека не сме во брак, а иако имаме толкава слобода, и двајцата одлучивме да останеме заедно.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура
Фото: Инстаграм

Парот има едно заедничко дете, синот Вајт Расел, а двајцата имаат и деца од претходните бракови. Хоун е мајка на Оливер и Кејт Хадсон кои ги доби во бракот со Били Хадсон, а Курт го има и синот Бостон Расел од поранешната сопруга Сизон Хабли.

Фото: Инстаграм

Освен на љубовен план, на овие гулапчиња секогаш им одеше прилично добро и на деловниот план. Голди е добитничка на Оскар која брилираше во мноштвото сјајни филмски дела, а Курт може да се пофали со номинацијата за Златен Глобус.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар