20.8 C
Скопје

Tag : паровите

Магазин Магазин слајдер Семејство

Паровите кои го применуваат правилото 2/2/2 засекогаш се како на меден месец – Вечната љубов сепак постои!

Слободен печат
Откако постои светот и љубовта, луѓето трагаат по тајната за венчната љубов. Иако многумина мислат дека тоа е „невозможна мисија“, одговорот е сосема спротивен. Доколку...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Психолозите потврдија – Само еден збор ја опишува совршената врска!

Слободен печат
Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста? Според психологот Бели Ганди, не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Слободен печат
Голди Хоун и Курт Расел се еден од оние парови поради кои веруваме во љубовта. Овие две звезди ја започнале својата врска на Валентајн во...
Еспресо Секс

Најчестите проблеми со кои се соочуваат паровите за време на сексот

Слободен печат
Кога е сексот во прашање, нормално дека очекувате возбудливо и страствено време поминато со вашиот партнер. Освен што е многу важен дел од врската, сексот...
Еспресо Секс

„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите

Слободен печат
Сите имаме некоја своја омилена секс поза кога станува збор за сексуалниот однос Сепак, добро е одвреме-навреме да внесеме некои новини во сексуалниот живот, а...
Еспресо Секс

Нов тренд во водењето љубов: Паровите тврдат дека во текот на односот вака повеќе уживаат

Слободен печат
Често можете да видите како луѓето користат блутут слушалки во текот на возењето, прошетките или во теретана, но овој нов тренд може да ве замисли...