10 C
Скопје

Tag : заедно

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Конечно ќе глумат еден покрај друг: Сандра Булок и Бред Пит во најочекуваниот филм за оваа година

Слободен печат
Холивудските актери со долгогодишни кариери, Сандра Булок и Бред Пит досега никогаш не биле заедно на филмското платно, но тој факт ќе стане минато, а...
Вести Свет

Макрон: Да сториме сè што можеме за да ја контролираме епидемијата заедно

МИА Агенција
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Франција го одложува воведувањето на третата блокада затоа што верува во способноста на граѓаните да го спречат ширењето на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку исклучително важни работи кои со сигурност ќе ви го подобрат животот со партнерот – Започнете да ги применувате уште денес!

Слободен печат
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и бубњарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, а тоа го докажува и првата официјална фотографија на повторно...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат
Само два дена откако наполни 48 години славната актерка има уште една причина за славење… Холивудската актерка Гвинет Палтроу (48) и нејзиниот сопруг продуцент и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Слободен печат
Голди Хоун и Курт Расел се еден од оние парови поради кои веруваме во љубовта. Овие две звезди ја започнале својата врска на Валентајн во...
Живот Магазин Магазин слајдер

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Слободен печат
Еднојајчените близначки Британи и Бриана Салиерс (33), кои се омажија за еднојајчените близнаци Џош и Џереми, најавија дека заедно очекуваат бебиња. Сепак, нивните бебиња нема...
Некатегоризирано

Моментот кој сите го чекавме: После 19 години Бред Пит и Џенифер Анистон заедно во нов проект! (ФОТО)

Слободен печат
Првиот и единствен пат кога имавме можност да ги видиме во ист актерски проект беше во далечната 2001 година. Тогаш, Бред Пит се појави во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат
Папраците зграбија ретка прилика да го сликаат овој пар… Меган Маркл и принцот Хари се забележани на улиците во Беверли Хилс овие денови. Тие двајца,...
Вести Избори 2020

Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнаме заедно

МИА Агенција
На 15 јули излези и гласај. Заокружи го бројот 3. За уште повеќе успеси и уште подобра иднина на нас, нашите деца, нашата татковина. Во спротивно,...