18 C
Скопје

Дури по седум години Клуни објасни зошто 14 најблиски пријатели ги почастил со по еден милион долари

Славниот актер за магазинот „GQ“ ја потврди оваа дарежлива приказна…

Американскиот актер Џорџ Клуни (59) е навистина добар пријател, пренесуваат странските медиуми.

Имено, актерот во 2013 година на фантастичен начин им се одолжил на најблиските пријатели кои постојано му помагале додека тој бил непознат и започнал да се движи по патеката на славните.

Добитникот на Оскар ги потврди гласините дека пред 7 години им дал по еден милион долари на своите 14 пријатели.

– Само си помислив дека тие, доколку ме удри автобус, ќе бидат во мојот тестамент. Па зошто тогаш да чекам да ме удри автобус?, изјави тој за магазинот „GQ” и изданието „Маж на годината“.

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Пред неколку години најдобриот пријател на Клуни, Ранде Гербер (58) ги шокираше фановите кога кажа дека Клуни една ноќ ги повикал своите пријатели на вечера и ги изненадил со подарок од милион долари за секој посебно.

Прочитајте и...  Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Тоа беше пред Клуни, Гербер и останатите пријатели да го продадат нивниот бренд на текила за милијарда долари.

Клуни откри дека кога одлучил да ги подари своите пари на своите пријатели бил самец, остарел и не очекувал дека некогаш ќе има семејство.

Актерот сега е оженет со адвокатката Амал Клуни (42) и е татко на тригодишните близнаци Александар и Еле.

Фото: Профимедиа

– И си помислив, се што имам се овие момци кои во текот на 35 години ми помагаа на овој или оној начин, изјави Клуни.

– Спиев во нивните кревети кога немав пари, ми позајмуваа пари кога бев без долар. Ми помагаа кога ми беше потребна помош низ годините. И си помислив дека јас всушност без нив не би бил ништо од ова што сум денес, заклучи клуни.

Прочитајте и...  ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек - пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Клуни ја потврди и информацијата дека парите им ги подарил во скапоцените куфери од брендот „Tumi”.

– Тоа е случи на 27-ми септември 2013 година, а на 27-и септември 2014 година тој се венчаше со Амал. Тоа беше добра карма, изјави Гербер пред три години кога ја обелодени приказната во јавноста.

Поврзани вести

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Ирена Трајкова

Март ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знаци, проверете зошто

Слободен Печат

Остави Коментар