Доживотен тренд: Ова парче облека секогаш е во тренд, а пристапно е за секого (ФОТО)

Ова парче облека можете да го носите и во дневни и во вечерни варијанти…

Доколку ги прашате врвните модни познавачи кое парче облека никогаш нема да излезе од мода, одговорот секако ќе биде – класичната бела маица со кратки ракави.

View this post on Instagram

Main man 🐶🐶🐶

A post shared by Michelle (@cremedemichelle) on

Оваа толку едноставна, а толку одлична бела маица може да се пронајде буквално во секој бутик, го има од најевтино до најскапо, а поради својата едноставност може да се комбинира со апсолутно сите видови на облека и со сите стилови.

Освен во опуштените модени комбинации, класичната бела маица сјајно се комбинира и со некои поформални модни парчиња како одело, а пејачката Џенет Џексон ја носеше дури и на црвениот тепих.

Истото парче облека, односно обичната бела маица ја облече и Џенифер Лопез на Булеварот на славните.

БОНУС ВИДЕО:

Најскапите венчавки во светот

Прочитајте и...  Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат