Tag : бела

Ви Препорачуваме Забава Магазин

Оскари 2020: Белата и црната нијанса доминантни на сцената

Јасмина Кантарџиева Димков
Оскаровката Рене Зелвегер беше облечена во креација од Армани. Француската глумица Леа Седу се одлучи за класична креација од Луј Витон, Салма Хајек – во...
Жена Магазин

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Така било и кога станува збор за убавината. Неодамна според истражувањето на научниците, манекенката Бела Хадид беше прогласена за најубава жена на светот. Бела така,...
Еспресо Шоу биз

Толку е згодна што сите се вртеа по неа : Кендал Џенер во бикини од 150 евра (ФОТО)

Слободен печат
Супермоделот Кенад Џенер одмара на Мајами во друштво на својата сестра Кортни Кардашијан и најдобрата пријателка Бела Хадид. Кендал Џенер (24) изгледа неверојатно во бикините...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Паника во Вашингтон поради неидентификувано летало (ВИДЕО)

Слободен печат
Зградата на американскиот Конгрес е евакуирана и Белата куќа е блокирана по информацијата дека над градот летал авион со чија екипаж службите не успеале да...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Еспресо Шоу биз

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Слободен печат
Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како Викенд. Парот започна да се...
Еспресо Храна

Jадења кои само предизвикуваат поголема глад

Слободен печат
Ако постојано сте гладни, имате потреба да внесувате поголемо количество шеќер, ви се јаде благо и не можете да се контролирате, треба да обратите внимание...
Еспресо Храна

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Еспресо Жена Магазин Мода

Доживотен тренд: Ова парче облека секогаш е во тренд, а пристапно е за секого (ФОТО)

Слободен печат
Ова парче облека можете да го носите и во дневни и во вечерни варијанти… Доколку ги прашате врвните модни познавачи кое парче облека никогаш нема...
Еспресо Шоу биз

Бела кожа, затегнато лице и тенка половина на 62 години: Сите гледаа во сестрата на Мајкл Џексон (ФОТО)

Слободен печат
Својот младолик изглед, Ла Тоја го потполни со неверојатен стајлинг… Сите синоќа гледаа во Ла Тоја Џексон (62), сестрата на починатиот Мајкл Џексон, кoja дојде...