Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

twitter.com/MarcMundet78

Македонскиот репрезентативец веќе го имаше и третиот најдобар потег во најсилното шпанско првенство.

Сезоната исполнета со многу убави моменти, Ненад Димитријeвиќ ја заокружи и со уште едно признание.

А истото го доби го доби од неговиот клуб, Хувентуд, а тоа влезе во изборот за најдобрата тројка која ја реализирал еден играч во „зелено-црна“ комбинација на дресот за сезоната 2019/2020.

Трите поени кои Димитријевиќ ги запиша на дуелот со Тенерифе, оценет е како најдобар потег во ТОП 5 од изборот на Хувентуд после завршувањето на оваа сезона.

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Видео на денот