17.8 C
Скопје

Tag : Хувентуд

Кошарка Спорт

Димитријевиќ не успеа да ја изненади Барселона

Слободен печат
Екипата на Барселона со 94:73 го совлада Хувентуд во мајсторката од четвртфиналето во шпанскиот шампионат и си обезбеди полуфинална пресметка со Тенерифе. Ова воедно значеше...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ растура во Шпанија, со 23 поени му донесе победа на Хувентуд

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ уште еднаш ја потврди одличната форма во која се наоѓа и го предводеше својот Хувентуд до триумф во „Ендеса“ лигата. Хувентус...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ и Хувентус елиминирани од Еврокупот

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентус ги завршија настапите во Еврокупот откако денеска загубија и во вториот натпревар против Виртус Болоња. Овој пат Хувентус...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ со тешка задача во четвртфиналето на Еврокупот

Слободен печат
Со последните три одиграни натпревари заврши групната фаза од Еврокупот. Сега останува да се доигра онаа елиминациската – четвртфиналето, полуфиналето и финалето. Пласманот во првата...
Кошарка Спорт

Одлични партии на репрезентативците Вајли и Димитријевиќ во шпанската „Ендеса“!

Слободен печат
Македонските репрезентативци беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд (100:95). Исклучително ефикасен натпревар одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд...
Кошарка Спорт

Фантастична партија на Димитријевиќ за триумф на Хувентуд

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ е најзаслужен за триумфот на неговиот Хувентуд од 79:72 над Монако во третото коло од втората рунда во Еврокупот. Димитријевиќ сам...
Кошарка Спорт

Нашиот талентиран кошаркар Димитријевиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат
Шпанскиот кошаркарски клуб Хувентуд уште на почетокот од оваа седмица објави дека има пет случаи на кошаркари позитивни на ковид-19, а македонскиот плејмејкер е еден...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ залудно блескаше на теренот, пораз на Хувентуд (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одигра уште еден одличен натпревар, овој пат во шпанската Ендеса лига, но неговиот тим Хувентус е поразен. Подобар од Хувентуд беше...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат
Екипата на Хувентуд чиj член е и македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ го задржаа максималниот ефект во Еврокупот откако вечерва беше подобра од Уникс со 91:93...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ и Хувентуд газат во Еврокупот

Слободен печат
Бекот на македонската репрезентација, Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд продолжуваат со одличните игри во Еврокупот и во третото коло ја забележаа третата победа. Овој пат,...