25.8 C
Скопје

Tag : ендеса

Кошарка Спорт

Одлични партии на репрезентативците Вајли и Димитријевиќ во шпанската „Ендеса“!

Слободен печат
Македонските репрезентативци беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд (100:95). Исклучително ефикасен натпревар одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец веќе го имаше и третиот најдобар потег во најсилното шпанско првенство. Сезоната исполнета со многу убави моменти, Ненад Димитријeвиќ ја заокружи и со...
Кошарка Спорт

Македонецот блеска во шпанската „Ендеса“: „Магијата“ на Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанската „Лига Ендеса“ ги објави најдобрите потези на македонскиот репрезентативен плејмејкер…Ненад Димитријевиќ кој ги брани боите на Хувентуд Бадалона уште еднаш докажува зошто е еден...