Македонецот блеска во шпанската „Ендеса“: „Магијата“ на Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Уште на самиот старт од видео записот повторно потсетување на феноменалната соло акција на дуелот против Барселона.

Шпанската „Лига Ендеса“ ги објави најдобрите потези на македонскиот репрезентативен плејмејкер…Ненад Димитријевиќ кој ги брани боите на Хувентуд Бадалона уште еднаш докажува зошто е еден од најголемите кошаркарски таленти во нашата земја и пошироко.

Уште на самиот старт од видео записот повторно потсетување на феноменалната соло акција на дуелот против Барселона.

Нено, како што го нарекуваат и тамошните шпански коментатори, ги импресионираше фановите со негови реализации, но и асистенции. Според најавите, оваа сезона во најдобрата шпанска лига ќе продолжи на 15 јуни.

Новиот шампион во една од најсилните европски лиги ќе биде ќе го дознаеме по систем на поделба на тимовите во две групи. Потоа следуваат полуфинале и финале, односно по две најдобри екипи од двете групи ќе играат плеј-оф.

Прочитајте и...  Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

На тој турнир ќе се најдат дванаесет најдобри тимови во досегашната табела во АЦБ лигата; Барселона, Реал Мадрид, Сарагоса, Тенерифе, Билбао, Андора, Уникаха, Валенсија, Сан Пабло Бургос, Баскониа, Гран Канарија и Хувентуд.

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат