-2 C
Скопје

Tag : шпанска лига

Кошарка Спорт

Македонецот блеска во шпанската „Ендеса“: „Магијата“ на Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанската „Лига Ендеса“ ги објави најдобрите потези на македонскиот репрезентативен плејмејкер…Ненад Димитријевиќ кој ги брани боите на Хувентуд Бадалона уште еднаш докажува зошто е еден...