Tag : тројка

Кошарка Спорт

Како ракометар, со една рака – најлудиот кош на сезоната во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Стивен Адамс имаше причина да биде добро расположен, неговата Оклахома славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со резултат 123:118. Придонес во триумфот имаше интернационалецот од...
Кошарка Спорт

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Торонто како домаќин го совлада Вашингтон многу убедливо со резултат 140:111, а мечот го одбележа еден неверојатен кош на плејмејкерот на Репторси. Играчите на Репторси...
Кошарка Спорт

„РАКЕТНА“ ТРОЈКА на Бјелица во последната секунда! (ВИДЕО)

Слободен печат
Србинот Немања Бјелица беше најзаслужниот за новата победа на Сакраменто во новата сезона од НБА лигата на гостувањето кај Хјустон (118:119). Се играше кош за...
Кошарка Спорт

НБА: Тројка во последната секунда за победа на Мемфис (ВИДЕО)

Слободен печат
Мемфис пред своите навивачи после едно одиграно продолжение го совлада Бруклин со 134:133, а првиот триумф на Гризлис го обезбеди Џеј Краудер со тројка во...
Еспресо Шоу биз

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Слободен печат
Актерката Деми Мур во своите мемоари „Inside Out“ ги откри интимните детали од својот живот, а многу пишувала и за бракот со колегата Ештон Качер...
Кошарка Спорт

Леле, леле што направивме: ФИБА потсети на тројката на Илиевски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Илиевски во прав момент ја искористи асистенцијата на Лестер Бо МекКејлеб за неизмерна радост во нашата земја и пошироко. Официјалната Фејсбук страница на ФИБА Еуробаскет...
Еспресо Шоу биз

Сопругата на Вил Смит пред ќерката (18) призна дека имала секс во тројка (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина сметаат дека со своите изјави во оваа емисија сепак таа отишла предалеку. Сопругата на Вил Смит (50) Џејда Пинкет Смит (47) во својата реалити...
Еспресо Секс

Златна тројка за најдобриот секс – Направете ги овие три работи и ќе го доживеете оргазмот на животот

Слободен печат
Студиите покажаа дека хетеросексуалните жени значително поретко го доживуваат оргазмот, за разлика од лезбејките, од кои 86 проценти секогаш го достигнуваат врвот. Тоа научниците ги...