Џонсон: Блокадата на Адебајо е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Мајами го совладаа Бостон во првиот меч од финалето на Истокот во НБА лигата на благодарение на Бем Адебајо.

Центарот на Хитси на 3,7 секунди пред крајот на средбата со спектакуларна блокада го спречи обидот на Џејсон Тејтум при водство на својата екипа од 116:114.

На видео записот можете да ја погледнете неверојатната блокада на Адебајо за триумф на Мајами:

Адебајо ја фати топката, беше фаулиран од Грент Вилијамс, а тој погоди едно слободно фрлање и му донесе на Мајами предност од 1:0 во плеј-оф серијата.

– Блокадата на Адебајо на обидот за забивање на Тејтум е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот – рече Ирвин Џонсон, петкратниот НБА шампион и еден од најдобрите кошаркари во историјата кој со своите игри го стекна прекарот Меџик.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Прочитај повеќе

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат

Виз Ер Скопскиот маратон ќе се одржи со посебни протоколи за ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ или Надал, кој има поголеми шанси да го освои „Ролан Гарос“?

Слободен печат

На денешен ден Ибрагимов го донесе првиот олимписки медал за Македонија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски против Селтик за влез во групите на Лига Европа

Слободен печат

Доколку не успее со Санчо, Манчестер јунајтед има четири алтернативи!

Слободен печат

ЕХФ: Металург и Еурофарм Пелистер во петок ќе ги дознаат ривалите!

Слободен печат

Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Слободен печат