• плеј-оф

Шкендија во плеј-офот на Лигата на конференции против Фенербахче или Словачко

Денеска со жрепка во Нион (Швајцарија) се дознаа паровите од плеј-офот како последна пречка на патот кон групите во Лигата на конференции. Шкендија која има до сега успешно европско лето, потсетување дека во третото квалификациско коло ќе игра против шведскиот АИК. Доколку тетовските „црвено-црни“ бидат поуспешни во двомечот со Швеѓаните, во плеј-офот на Лигата на …

Шкендија во плеј-офот на Лигата на конференции против Фенербахче или Словачко Read More »