8 C
Скопје

Tag : мајами хит

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Мајами им се реваншира на Лејкерс за поразот во големото финале

Слободен печат
Во римејкот од големото НБА финале од минатата сезона, славеше Мајами хит со 96:94 против шампионот ЛА Лејкерс кој настапи без Ентони Дејвис и Денис...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута доминира на Западот, Хјустон без Харден е „друга песна“!

Слободен печат
Доцна синоќа се одиграа нови натпревари во НБА лигата, Јута која лани беше елиминирана уште во првата рунда од плеј-офот, сезонава најавува дека има амбиции...
Кошарка Спорт

Тешка животна приказна на НБА ѕвездата: Татко му го напушти уште кога се роди, мајка му на 13. години го исфрли од дома

Слободен печат
Џими Батлер се смета за еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, кошаркар кој е голем работник на теренот но неговиот животен пат до најсилната...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Публиката се врати во НБА лигата, Леброн веднаш влезе во кавга со навивачите

Слободен печат
На натпреварот помеѓу Атланта хоукс и ЛА Лејкерс, конечно сезонава имаше и навивачи на трибини. Очекувано, станува збор за мал, контролиран број на навивачи на...
Кошарка Спорт

Шампионот Лејкерс зареди со поразите

Зоран Спасоски
Деторит приреди големо изненадување со победата над шампионот кој го забележа вториот пораз по ред и го испушти врвот во Западната конференција.    Заслугите за...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ со „дабл-дабл“ го урна НБА вицешампионот!

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер убедливо го совладаа Мајами на гостински терен со конечен резултат 109:82 доцна синоќа во НБА лигата. Составот на Мајкл Мелоун со 18...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Мајами му одржа час по кошарка на Њу Орлеанс

Слободен печат
Ова беше прва победа за „жешките“, а воедно и прв пораз за Њу Орлеанс во новата сезона. Гостите предводени од Зајон Вилијамсон подобро го отворија...
Кошарка Спорт

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат
Доколку ги исполни условите од договорот, Адебајо може да заработи дополнителни 32 милиони долари, односно вкупната сума која Мајами е подготвен да му ја исплати...
Кошарка Спорт

Леброн: Се надевам дека те направив горд, те сакам и ми недостигаш шампионе!

Слободен печат
Леброн Џејмс беше еден од главните играчи на Лос Анџелес Лејкерс во освојување на титулата оваа сезона во НБА лигата. „Кралот“ е свесен дека овој...
Кошарка Спорт

Тренерот на Мајами заплака на прес конференцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Мајами во финалната серија против Лос Анџелес Лејкерс се соочуваше со големи проблеми поради повредите на клучните играчи но и покрај тоа одигра...