Tag : џејсон тејтум

Кошарка Спорт

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност. Натпреварот во регуларното време заврши со 114:114, при што Кемба...
Кошарка Спорт

Нов проблем за Попович, се повреди Тејтум

Слободен печат
Џејсон Тејтум кој имаше една од клучните ролји во победата на САД над Турција во продолжението од пет минути се пожали на повреда. На Тејтум...
Кошарка Спорт

Американците не трпат потценувања: Не сме дојдени од улица

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на САД не личи на себе откако дури 19 кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина кое започнува на 31 август....