14 C
Скопје

Tag : џејсон тејтум

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ниту Леброн не му помогна на шампионот, историска вечер за Бостон и Тејтум

Слободен печат
Актуелниот шампион ЛА Лејкерс никако да фати ритам пред почетокот на плеј-офот и овој пат загуби од Сакраменто кингс со 110:106 иако во тимот се...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатна шутерска пресметка на Тејтум и Кари

Слободен печат
Неверојатен натпревар одиграа Бостон селтикс и Голден Стејт вориорс во кој доминираа Џејсон Тејтум и Стеф Кари. На крајот Бостон славеше со 119:114, Кари доминираше...
Кошарка Спорт

Бостон му дава максимален договор на својот најдобар играч

Слободен печат
Бостон селтикс се одлучи на логичен чекор, се осигура да го задржи својот најдобар играч. Бостон и Џејсон Тејтум се договорија за нов максимален договор,...
Кошарка Спорт

Џонсон: Блокадата на Адебајо е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами го совладаа Бостон во првиот меч од финалето на Истокот во НБА лигата на благодарение на Бем Адебајо. Центарот на Хитси на...
Кошарка Спорт

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност. Натпреварот во регуларното време заврши со 114:114, при што Кемба...
Кошарка Спорт

Нов проблем за Попович, се повреди Тејтум

Слободен печат
Џејсон Тејтум кој имаше една од клучните ролји во победата на САД над Турција во продолжението од пет минути се пожали на повреда. На Тејтум...
Кошарка Спорт

Американците не трпат потценувања: Не сме дојдени од улица

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на САД не личи на себе откако дури 19 кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина кое започнува на 31 август....