Tag : Блокада

Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот пејач се обиде да ја удри девојка му по за*ник, но доби блокада! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот американски пејач Џејсон Деруло честопати објавува снимки од својот приватен живот на Инстаграм. Овој пат, тој се обиде да ја удри по задник својата...
Вести Македонија Слајдер

Стефановски: Не очекувам блокада од Бугарија, сериозен проблем е недостатокот на попис во последните 18 години (ВИДЕО)

Слободен печат
-Портпаролката на ЕК и еврокомесарот за проширување дадоа една формулација дека се со позитивни очекувања за објавување на нацрт рамката заедно со дополнителниот извештај минатата...
Вести Свет

Италијанската блокада ќе биде укината во две фази

Слободен печат
Италијанските власти соопштија дека блокадата, воведена заради запирање на ширењето на новиот коронавирус ќе биде укината во две фази. Првиот чекор кон укинување на блокадата...
Вести Свет

САД пред тотална тримесечна блокада – вакви мерки немало од Втората светска војна

Слободен печат
САД воведуваат блокада на повеќе сегменти од јавниот живот заради сузбивање на ширењето на коронавирусот и таа ќе трае од 10 до 12 недели, или...
Вести Македонија

Движењето Антикоцкање од Тетово најави блокирање на автопатот Тетово-Скопје

Слободен печат
Движењето Антикоцкање од Тетово во знак на незадоволство што нема измени во Законот за игри на среќа најави дека ќе го блокира сообраќајот на автопатот...
Вести Македонија Слајдер

Манчевски: Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада прави неуспешни обиди за блокада

Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски изјави дека кадарот што ВМРО-ДПМНЕ неполн месец го има во преодната влада со...
Вести Скопје Слајдер

ТРЕТ ДЕН ПРОТЕСТИ: Пазарџиите повторно ги блокираа улиците во центарот на Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Пазарџиите денеска трет ден по ред го блокираа центарот на Скопје, со цел да го искажат своето незадоволство поради зголемените цени на паркиралиштето „Аутомакедонија“ –...
Вести Регион

Блокади на патиштата и конфликти во Црна Гора, повредени четворица полицајци

Слободен печат
Група на граѓани вечерва го блокирале кружниот тек во Зета, Црна Гора во близина на аеродромот, а при интервенција на полицијата, биле повредени четворица полицајци,...
Вести Македонија

Османи: Се надевам дека ќе најдеме начин да ја завршиме агендата на Собранието и изборите да се одржат во април

Слободен печат
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев дека е можно да не поднесе оставка ако опозицијата ги кочи важните...
Вести Регион

ЗАПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД РТС: Опозицијата ги блокираше трите влеза во зградата на српскиот јавен сервис

Слободен печат
Со звуци на сирени пред зградата на јавниот телевизиски сервис (РТС), во Белград започна протестниот собир во организација на опозициската Сојуз за Србија (СзС). Откако...