1 C
Скопје

Tag : меџик џонсон

Кошарка Спорт

Џонсон: Блокадата на Адебајо е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами го совладаа Бостон во првиот меч од финалето на Истокот во НБА лигата на благодарение на Бем Адебајо. Центарот на Хитси на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на легендарниот Меџик Џонсон се дотера во кратко здолниште: Можам да бидам мажествен, можам да бидам и женствен

Слободен печат
Синот на легендарниот американски кошаркар Меџик Џонсон, 28-годишниот ЕЈ Џонсон, снимен е во едно од неговите посебни изданија додека шетал по улиците на Њујорк. ЕЈ...
Останатo Спорт

НБА легенда предизвика хаос во Сплит, пристигна со јахта вредна 150 милиони долари

Слободен печат
Најголемата ѕвезда на ЛА Лејкерс и во НБА лигата во 1980-тите години, Ирвин Меџик Џонсон пристигна во Сплит со познатата јахта „Аквила“. Меџик кога одмора...
Кошарка Спорт

По „Последниот танц“ следи нов документарен филм, за Меџик Џонсон

Слободен печат
По успехот кој го постигна „Последниот танц“ во кјо се следи приказната за шампионската генерација на Чикаго булс и на Мајкл Џордан, веќе се работи...
Кошарка Спорт

Џонсон: Ни треба спорт во вакви времиња, но само доколку сите се безбедни!

Слободен печат
Поранешната кошаркарска ѕвезда Меџик Џонсон вели дека доколку НБА одлучи да продолжи сезоната 2019/20 која на 11 март е прекината поради пандемијата на коронавирусот, тоа...
Кошарка Спорт

Меџик Џонсон: Кога сите се плашеа да се ракуваат со мене, Штерн ме внесе во Дрим-тимот

Зоран Спасоски
Поранешниот комесар на НБА лигата, Дејвид Штерн, почина на 77-годишна возраст на првиот ден од новата година. Штерн беше комесар на НБА од 1984 па...
Кошарка Спорт

„ЛЕТЕЧКИОТ“ МАЈКЛ: Џордан ја избра најдобрата петорка на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар Мајкл Џордан ја избра најдобрата петорка на сите времиња. Секако немаше потреби да биде скромен, тој секако би бил меѓу најдобрите во...
Еспресо Шоу биз

Џенифер Лопез во елемент: Сакала да ги истакне мускулите, а ги покажала ГАЌИЧКИТЕ (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Лопез (50) со свршеникот Алекс Родригез (44), дошла на роденден на светската кошаркарска ѕвезда Меџик Џонсон (60). Лопез повторно се облекла провокативно. Со коса...
Кошарка Спорт

Меџик го напушти ЛА Лејкерс

Слободен печат
Меџик Џонсон по само една и половина година одлучи да си замине од ЛА Лејкерс. Тој беше претседател на кошаркарски операции во славниот клуб, но...