13 C
Скопје

Tag : бем адебајо

Кошарка Спорт

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат
Доколку ги исполни условите од договорот, Адебајо може да заработи дополнителни 32 милиони долари, односно вкупната сума која Мајами е подготвен да му ја исплати...
Кошарка Спорт

Џонсон: Блокадата на Адебајо е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами го совладаа Бостон во првиот меч од финалето на Истокот во НБА лигата на благодарение на Бем Адебајо. Центарот на Хитси на...