Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Совршен за секоја прилика, верувајте…

Шеширот од слама е најзаводливиот елемент од летната женска гардероба, измислен да штити од сонцето и да привлекува внимание.

Фото: Инстаграм

Освен на плажа, овој моден додаток лесно се вклопува и во градскиот стил, за прошетка со партнерот, кафе со пријателките или дружба во природа.

Фото: Инстаграм

Модните дизајнери и многу популарни брендови во своите колекции ги претставија сламените шешири и другите модни додатоци од слама во разни димензии и облици, а особено се шармантни оние надополнетите со ефектни детали и дезени.

Фото: Инстаграм

Вљубеничките во модата кои сакаат да бидат во центарот на внимението нека одберат модели со широк обод или екстравагантни детали, додека класичарките својата сродна душа може да ја пронајдат во едноставните шешири со скромни димензии.

Прочитајте и...  Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски