Tag : шешир

Ракомет Спорт

Вардар во првиот шешир пред утрешната ждрепка за ЛШ

Слободен печат
Како што е веќе најавено, утре на 1 јули (среда 18.00 часот, Виена) ќе се формираат групите за новата сезона во ракометната Лига на шампионите....
Ракомет Спорт

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат
Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација ќе добие потежок противник во баражот за пласман на наредниот Мундијал кој што ќе се одржи наредната година во Египет....
Спорт Фудбал

Зизу пред ждрепката за ЛШ: Доколку играме против нив, ќе ги „елиминираме“!

Слободен печат
Веќе се познати двата шешири, носителите и неносителите пред ждрепката за извлекување на осминафиналните двојки која што ќе се одржи в понеделник (16. декември) со...
Спорт Фудбал

Македонија во четвртиот шешир пред ждрепката за групите на ЕП

Слободен печат
Како што најавува УЕФА, в сабота (30 ноември) со почеток од 18.00 часот во Букурешт (Романија) ќе се извлечат групите за Европското првенство 2020 година....
Еспресо Шоу биз

Лепа Брена не можела да влезе во студиото од огромниот шешир (ФОТО)

Слободен печат
Лепа Брена се труди да биде оригинална и поинаква, па така на снимањето одлучила да смени неколку стајлинзи и фризури. Сите се изнанадиле кога се...
Кошарка Спорт

Од шестиот шешир ги чекаме ривалите за ЕП 2021

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија од шестиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Во овој шешир се наоѓаат уште...
Еспресо Мода

ПАРАДА НА МОЌНИТЕ ШЕШИРИ: Кејт Мидлтон доминираше со својот избор (ФОТО)

Слободен печат
Кејт Мидлтон избра креација син фустан со потпис на Илај Сааб, како и соодветен шешир на дизајнерот Филип Триси....
Ракомет Спорт

Од вториот шешир ги чекаме ривалите на ЕУРО 2020!

Коминовски Фидан
Македонската репрезентација со триумф во Струмица над Грција го обезбеди врвот во квалификациската група за привилегија во ждрепката, односно извлекувањето на групите за континенталниот собир...
Еспресо Жена Магазин Мода

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Слободен печат
Шеширот не е само за сончање на плажа, туку може да биде и најубав детал покрај сите летни комбинации. Сламените шешири се одличен и речиси...