Вардар во првиот шешир пред утрешната ждрепка за ЛШ

Како што е веќе најавено, утре на 1 јули (среда 18.00 часот, Виена) ќе се формираат групите за новата сезона во ракометната Лига на шампионите.

Македонија ќе ја претставува Вардар кој се наоѓа во првиот шешир со екипите на ПСЖ, Веспрем на нашиот Дејан Манасков и Барселона.

Во вториот шешир се Кил, Кјелце, Алборг и Порто на Никола Митревски, потоа во третиот Мешков Брест, Мотор, Нант на Кирил Лазаров и Пик Сегед, а во четвртиот Целје Пивоварна Лашко, ППД Загреб, Елверум и Фленсбург.

Ќе учествуваат 16 екипи кои ќе бидат сместени во две групи со по осум тима. Групната фаза ќе се игра од 16/17 септември 2020 до 3/4 март 2021 година.

Прочитајте и...  Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат