24 C
Скопје

Десет доктори и сестри заедно заиграа: Смената од 15 часа под скафандери не успеа да ги скрши (ВИДЕО)

Десет здравствени работници од Домот за здравје во Земун во едно видео покажаа како изгледа моментот кога ќе се заврши целодневната смена во текот на епидемијата на коронавирусот.

Тие на работа дошле во 7 часот наутро, а смената им завршила во 22 часот навечер.

После целиот напорен ден со безброј пациенти, поминат во скафандери и целосна заштитна опрема, така што под визерите им се гледаат само очите, тие заиграа заедно.

Снимката настанала на 22 април, а песната „Pukni zoro“ е веројатно дополнително додадена во видеото.

Без жалење, без покажување на замор и болка, сосема пожртвувано, погледнете…

Zavrsetak celodnevne smene u COVID ambulanti Doma zdravlja Zemun u Toplickoj 8.Ogromno HVALA svim zdravstvenim radnicima i nasim zemuncima u COVID ambulanti.

Publiée par Gavrilo Kovacevic sur Mercredi 22 avril 2020

Поврзани вести

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Слободен печат

ФОТО: Израел ја осудува Бела Хадид за учество во протестите

Слободен печат

Принцот Хари и Опра најавија емисија посветена на менталното здравје: Загубата на неговата мајка, принцезата Дијана ќе биде една од темите

Слободен печат

Остави Коментар