Tag : сестри

Магазин Магазин слајдер Ретро

Важни се само парите, моќта и мажите: Комплицираниот однос на Џеки Кенеди и нејзината помлада сестра Ли Радзивил!

Слободен Печат
Тие две се веројатно најпознатите сестри на светот чиј приватен живот секогаш бил интересен за јавноста, а особено поради мажите со кои биле поврзувани. Смртта...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наследничките на Берни Еклстон со луксузна јахта на одмор во Дубровник, а поранешниот директор на Ф1 чека дете во 90-та година! (ФОТО)

Слободен Печат
Семејството Еклстон често ја посетува Хрватска, односно Дубровник, а нивната луксузна јахта во неделата заполовила на пристаништето во Груж. Иако требало на јахтата да биде...
Забава Магазин Магазин слајдер

Десет доктори и сестри заедно заиграа: Смената од 15 часа под скафандери не успеа да ги скрши (ВИДЕО)

Слободен печат
Десет здравствени работници од Домот за здравје во Земун во едно видео покажаа како изгледа моментот кога ќе се заврши целодневната смена во текот на...
Вести Свет

Го ризикуваат својот за да ги спасат нашите животи: Во Италија 103 лекари починаа од корона вирус

Слободен печат
Бројот на починати лекари од ден во ден се повеќе расте. Во последните 24 часа вкупниот број на жртви меѓу лекарите се искачи на 103,...
Вести Свет

Во болница во Романија со корона заразени 83 медицински лица

Слободен печат
Министерството за здравство во Романија соопшти дека во регионална болница на северот од земјата со корона вирус се заразиле 34 доктори и 49 медицински сестри...
Забава Магазин

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Слободен печат
За убавата актерка Никол Кидман многумина коментираат дека годините не и можат ништо и дека таа совршено изгледа. Но, таа неколку пати се најде и...
Вести Магазин Свет

Неверојатна игра на судбината: Биле пријателки цели 17 години, а потоа дознале дека се сестри (ВИДЕО)

Слободен печат
Ешли Томас (29) и Латоја Вимберли (31) биле неразделни другарки полни 17 годни пред да утврдат дека се всушност сестри, поточно полусестри, зошто имаат заеднички...
Забава Магазин

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Слободен печат
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните...
Еспресо Шоу биз

ХИТ ВИДЕО: Тијана го бања синот, а во еден момент неочекувано се појавува Тамара на врата (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова видео е всушност старо три години, но двете сестри го споделија денеска повторно на социјалните мрежи. На видеото објавено во 2015 година може да...
Вести Ви Препорачуваме Свет

НОВ КОНКУРС: Германија во потрага по медицински сестри, една болница бара 20 ОДЕДНАШ

Слободен печат
Проектот „Triple Win“, кој работи во склоп на германската организација за меѓународна соработка ГИЗ, денеска соопштиле дека е објавен последниот овогодишен конкурс за вработување на...