Tag : скафандери

Забава Магазин Магазин слајдер

Десет доктори и сестри заедно заиграа: Смената од 15 часа под скафандери не успеа да ги скрши (ВИДЕО)

Слободен печат
Десет здравствени работници од Домот за здравје во Земун во едно видео покажаа како изгледа моментот кога ќе се заврши целодневната смена во текот на...
Вести Македонија

Синдикатот на РЕК Осломеј донираше скафандери за Брзата помош во Кичево

Слободен печат
Синдикатот на РЕК Осломеј донираше 35 трајни заштитни скафандери за медицинскиот персонал во Брзата помош при Ургентниот центар во Кичево. – За вработените во Брзата...
Вести Македонија Слајдер

Борисов најави донација на скафандери за браќата во Македонија (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС. – Нарачав да се испратат стотина скафандери...
Вести Македонија Слајдер

Димитров: Последниот процес од затворање на македонското прашање ќе бидат билатералните односи и развивање на пријателството со Бугарија

Бојана Нојиќ
Билатералните односи со соседна Бугарија, односно развивање на пријателството и оттргнување на сите идентитетски предизвици, ќе бидат последниот процес од затворањето на македонското прашање, смета...
Вести Регион Слајдер

Бугарските пратеници со скафандери: Парламентот не треба да се претвори во центар на заразата

Слободен печат
Пратениците од партијата Волја, Веселин Марешки и Кристина Таскова во Парламентот се појавија со заштитна облека, а пратениците од Бугарската социјалистичка партија побараа нивно отстранување...