1 C
Скопје

Денес би наполнил 28 години: Џон Траволта објави трогателна фотографија на роденденот на починатиот син (ФОТО)

Истото го направија и сопругата на Траволта и ќерката…

На своите профили на Инстаграм, холивудскиот актерски пар Џон Траволта и Кели Престон, но и нивната ќерка Ела, објавија заеднички фотографии со Џет Траволта, синот и братот кој почина пред 12 години во текот на семејниот одмор на Бахамите.

Оваа година тој би наполнил 28 години, а токму по тој повод јавно се огласија тројцата.

„Среќен роденден Џети! Те сакаме“, напиша 66-годишниот Џон Траволта покрај црно-белата фотографија на која тој и синот се насмевнуваат еден на друг.

View this post on Instagram

Happy Birthday Jetty! We love you! ❤️

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Истото го направи и сопругата на Траволта, која на фотографијата позира со синот, а слични беа и зборовите на сестрата Ела Блу која објави фотографија на која сите четворица заедно позираат.

View this post on Instagram

Happy Birthday to our sweetest Jetty, we love you!! 💖✨

A post shared by Kelly Preston (@therealkellypreston) on

Џет Траволта почина во јануари 2009 година за време на семејниот одмор на Бахамите, кога имаше само 16 години. За време на бањањето во када во еден луксузен хотел, Џет доживеа епилептичен напад по кој падна и ја удри главата во кадата. Џет имаше аутизам, но семејството не зборуваше за тоа.

Прочитајте и...  Властите во САД бараат забрана за насилни видео игри како „Grand Theft Auto“

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар