4 C
Скопје

Tag : починатиот

Вести Македонија Слајдер

Познат иденитетот на починатaта македонска дипломатка во Њујорк

Горан Наумовски
Триесет и деветгодишната М.В. од Скопје е македонскa дипломатка чие што тело е пронајдено во нејзиниот стан на Менхетн во новогодишната ноќ. Полицијата се сомнева...
Хроника

Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Горан Наумовски
Паричник украден од покојник во Ковид-центар, вакво обвинување доаѓа социјалната мрежа Фејсбук од профилот Оливера С. Оле. Таа тврди дека нејзиниот сега веќе починат татко бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген и Џон Леџенд на рацете го истетовираа името на починатиот син: „Не сакаме да го заборавиме…“

Слободен печат
Славниот пар го истетовира името „Џек“ на внатрешната страна од рачниот зглоб… Музичарот Џон Леџенд (41) и неговата сопруга, манекенката Криси Тајген (34) го истетовитаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хоакин Феникс и Руни Марa во тајност станаа родители – Синот ќе го носи името на неговиот починат брат (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудските актери Хоакин Феникс (45) и Руни Мара (35) пред еден месец станале родители на момче на кое му го дадоа името Ривер Феникс, во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Денес би наполнил 28 години: Џон Траволта објави трогателна фотографија на роденденот на починатиот син (ФОТО)

Слободен печат
Истото го направија и сопругата на Траволта и ќерката… На своите профили на Инстаграм, холивудскиот актерски пар Џон Траволта и Кели Престон, но и нивната...
Хроника

Во сообраќајка загина кичевчанец

Горан Наумовски
Педесет и седум годишниот К.Џ. загинал вчера во сообраќајна несреќа во родното Кичево, извести полицијата. Според МВР, околу 15.50 часот на крстосницата од улиците „Цветко...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Слободен печат
Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше. „Го познавав Мајкл од...
Еспресо Шоу биз

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Фади Фаваз, поранешниот дечко на Џорџ Мајкл е уапсен поради наводно кршење на лондонската вила на починатиот пејач во која тој живее од неговата смрт,...