18 C
Скопје

Познат иденитетот на починатaта македонска дипломатка во Њујорк

Полицијата се сомнева дека се работи за самоубиство.

Триесет и деветгодишната М.В. од Скопје е македонскa дипломатка чие што тело е пронајдено во нејзиниот стан на Менхетн во новогодишната ноќ. Полицијата се сомнева дека се работи за самоубиство, дознава „Слободен печат“.

Таа е пронајдена со лицето надолу и со ремен околу вратот во бањата од својот стан во источниот дел од Менхетн, дури околу пладне. Дипломатката живеела сама во апартман на четвриот кат.

Полицијата пронашла рецепти за антидепресивни лекови и две шишенца со мелатонин – едното празно, а другото речиси испразнето. 

Се самоуби дипломатка на ОН во стан во Њујорк, се нижат шпекулации за нејзиниот идентитет

Според извештајот од Њујорк Пост во нејзиниот дом веднаш по брзата помош пристигнал и македонски дипломат, се претпоставува амбасадорот.

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Османи и Симовски на средба за пописот

Неофицијално, младата дипломатка страдала од депресија подолго време пред да си го одземе животот.

Поврзани вести

Дали Бугарија се подготвува за војна?

Џонсон: Без референдум во Шкотска во блиска иднина

Слободен печат

Дискусија за ретките болести на иницијатива на сопругата на претседателот Пендаровски

Слободен печат

Музичари Роми протестираа во Кичево за враќање на свадбите

МИА Агенција

Навални ја издржува казната во затвор во Владимирскиот регион

Слободен печат

Јавниот превоз во Стразбур ќе биде бесплатен за лица под 18 години

Слободен печат

Остави Коментар