Tag : познат

Вести Ви Препорачуваме Свет

Познатиот француски доктор со добри вести за коронавирусот: Нема да има втор бран, тоа е фантазија (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот француски доктор Дидије Раулт не верува дека епидемијата на коронавирусот ќе има втор бран. „Епидемијата го имаше својот пик, опаѓа и тоа опаѓање ќе...
Вести Свет

Познат албански криминалец убиен пред жената и детето во Лондон

Албанецот Фљамур Алекс Беќири (36) еден од најбараните криминалци во Шведска е убиен во Лондон додека бил заедно со сопругата и детето. Во него биле...
Еспресо Шоу биз

ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА НА КОЛЕГАТА: Еве кој познат пејач сега УЖИВА во луксузот кој го купи од Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Драгана Мирковиќ поседуваше луксузен дом во населбата Сењак во Белград со големина од 300 квадрати, кој го продаде на својот колега Бобан Рајовиќ. Бобан...
Еспресо Шоу биз

Него би сакала да го бакне – Наташа Беквалац призна на кој познат маж не би му одолеала!

Слободен печат
Српската поп икона Наташа Беквалац овие денови е во центарот на вниманието со својот најавен и долгоочекуван концерт во белградската Арена кој ќе се одржи наредната година,...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Повеќе не се кријат: Пеце и Марјана на рипче во познат скопски ресторан (ФОТО)

Васко Спасоски
Денес во еден познат скопски ресторан ги „уловивме“ познатата лото девојка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Пеце Наумовски. Очигледо е дека тие повеќе не ја кријат...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Слободен печат
Како што јавуваат американските медиуми, во куќата на легендарниот актер се случила стравична трагедија. Синот на актерот Рон Илај, што го играше Тарзан во истоимената...
Вести Економија

Познат банкар пронајден мртов

Слободен печат
Поранешниот шеф на „Данскe Банк“ во Естонија Аивар Рене, за кој полицијата трагаше од понеделникот, е пронајден мртов, изјави портпаролот на естонската полиција за „Ројтерс“....
Здравје Магазин

ОВА Е СМРТ ЗА ВАШИОТ МОЗОК! Познат неврохирург по 3 илјади операции ви открива…

Слободен печат
„Не дозволувајте мозокот да „залегне“, инаку брзо ќе ослаби. Читајте, одлучувајте, размислувајте, грижете се. Не дозволувајте да останете рамнодушни – тоа е смрт за мозокот!“,...
Еспресо Шоу биз

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Лео Меси заедно со семејството ова лето ужива на Ибица, а големо внимание предизвика токму неговата сопруга Антонела Рокузо. View this post on Instagram 😃☀️👌🏻...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Американски познат музичар убиен во неговиот автомобил пред настап: Фановите очајни и во неверување!

Слободен печат
Американскиот рапер Тре Да Кид пронајден е мртов во својот автомобил само еден час пред својот настап во Анаполис, тој бил убиен со огнено оружје....