7 C
Скопје

Цветен фустан во ретро фазон: Кејт Мидлтон заблеска во црвена боја! (ФОТО)

Совршено издание на Војвотката од Кембриџ…

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам посетија една лондонска пекара каде што уживаа во подготовката на пецива, а истиот ден го посетија и центарот за вработување и една џамија.

Војвотката од Кембриџ избра црвено-бел цветен фустан кој во една прилика веќе го носеше.

Фото: Профимедиа

Романтичниот фустан од брендот „Beulah London“ многу убаво ја следи линијата на нејзиното тело.

Станува збор за модел изработен од свилен материјал и памучна чипка. Покрај цветниот дезен, фустанот со ракави има и дезен налик на вез, што му дава и винтиџ шарм, како и копчиња за закопчување по целата должина кои додаваат доза на елеганција.

Фото: Профимедиа

Цветниот фустан Кејт го искомбинира со крем салонки од модната куќа Ралф Лорен, а тие се покажаа како совршен избор бидејќи црвената и крем бојата одлично одат заедно.

Прочитајте и...  8 предности на самотијата: Еве кога треба да останете сами со себе и своите мисли!
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

Остави Коментар