Цветен фустан во ретро фазон: Кејт Мидлтон заблеска во црвена боја! (ФОТО)

Фото: Профимедиа

Совршено издание на Војвотката од Кембриџ…

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам посетија една лондонска пекара каде што уживаа во подготовката на пецива, а истиот ден го посетија и центарот за вработување и една џамија.

Војвотката од Кембриџ избра црвено-бел цветен фустан кој во една прилика веќе го носеше.

Фото: Профимедиа

Романтичниот фустан од брендот „Beulah London“ многу убаво ја следи линијата на нејзиното тело.

Станува збор за модел изработен од свилен материјал и памучна чипка. Покрај цветниот дезен, фустанот со ракави има и дезен налик на вез, што му дава и винтиџ шарм, како и копчиња за закопчување по целата должина кои додаваат доза на елеганција.

Фото: Профимедиа

Цветниот фустан Кејт го искомбинира со крем салонки од модната куќа Ралф Лорен, а тие се покажаа како совршен избор бидејќи црвената и крем бојата одлично одат заедно.

Фото: Профимедиа
Видео на денот