Категорија: Магазин

Магазин Семејство

Наши миленици: ТАРА и МАЦКО

Слободен печат
Нашите миленичиња со улично педигре се убавата Тара и итриот Мацко. Убаво е чувството да го делиш домот со прекрасни и невини душички. Најомилена игра...
Забава Магазин

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена поради семејно насилство!

Слободен печат
Една недела откако објави дека почнува да работи во индустријата за возрасни, Микаела Спилберг, ќерката на познатиот режисер Стивен Спилберг е упасена за семејно насилство,...
Жена Магазин Некатегоризирано

Стил на неделата: Мирјана Марковска, адвокатка

Слободен печат
Д-р Татјана Гуржанова, мајсторка за ин витро оплодување, за „Женски печат“ одбра стил на неделаѕа, а според неа, тоа е адвокатката Мирјана Марковска. – Ја...
Забава Магазин

Том Круз сè уште е во карантин во Италија

Слободен печат
Холивудскиот глумец Том Круз (57) и екипата на филмот „Невозможна мисија 7“, кои се наоѓаат во Венеција каде што снимаат сцени од филмот, сместени се...
Ви Препорачуваме Магазин

Мирослав Пендароски: Најмалку е важно надворешното проштевање во споредба со интимното себепризнание

Александра Велинова
Што е простувањето, на кого и кога треба да простиме, како себеси да си простиме, кон што води непростувањето, се само дел од прашањата на...
Ви Препорачуваме Живот Магазин

Направила голема измама: Сите ја знаат како успешна манекенка и актерка, а еве како стигнала до слава! (ФОТО)

Слободен печат
Али Лартер е преубава актерка која имавте прилика да ја гледате во серијата „Херои“, а таа има добиено уште неколку важни улоги во својата кариера....
Здравје Магазин

Здрава навика поради која имате трипати поголем ризик од инфаркт

Слободен печат
Студијата е спроведена на 12.500 пациенти што преживеале срцев удар и сите детално опишале што правеле еден час пред инфаркт. За споредба, тие опишале што...
Забава Магазин

Дневен хороскоп: Што ве очекува пред почетокот на работната недела

Слободен печат
ОВЕН Потрудете се да се посветите на решавањето на проблемите кои ги имате на полето на работата. Важно е да бидете посветени на својата работа. Ако...
Забава Магазин

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Слободен печат
После првиот филм на Индијана Џонс, снимен пред 39 години, ликот кој го прослави актерот Харисон Форд, Стивен Спилберг одлучи да ја предаде режисерката работа...
Забава Магазин

Владо Јаневски со нова песна: Слушнете како звучи нумерата „Недостасуваш“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Песната всушност е објавена како најава за неговиот настап на фестивалот „Мозаик“, меѓутоа тој беше одложен, па обожавателите имаат прилика, барем засега, да ја слушаат оваа песна само...