Категорија: Магазин

Здравје Магазин Магазин слајдер

Феноменот на ноќната анксиозност е се почест: Неколку совети како полесно да заспиете навечер!

Слободен Печат
Анксиозноста и анксиозните чувства подразбираат одредени психички состојби, за чии влијанија понекогаш сме свесни, а понекогаш се работи за потсвесениот механизам кој ги предизвикува. Може...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српскиот пејач пред три дена објави дека е позитивен на корона, а сега стигнаа резултатите од неговата сопруга! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот српски пејач Љуба Перучиќ на 26 јуни објави дека е позитивен на коронавирусот,  а тоа го потврди со фотографија од болничкиот кревет, наведувајќи дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се фалел со луксуз и ги мамел луѓето: Инфлуенсер уапсен поради измама вредна 350 милиони фунти! (ФОТО)

Слободен Печат
Нигерискиот инфлуенсер Рејмонф Абас (38) кој има 2.4 милиони следбеници на Инстаграм и кој постојано објавува фотографии од луксузни часовници и приватни авиони, бил уапсен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка Милица Павловиќ вели дека 9 години не била со маж! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најатрактивните пејачки во регионот, Милица Павловиќ во интервју за курир.рс во емисијата „Пулс Србија“ откри приватни детали од својот живот. Имено, таа откри...
Забава Магазин Магазин слајдер

Неочекуваниот тренд на ова лето: Било какво модно парче со овој дезен е вистински хит! (ФОТО)

Слободен Печат
Никој не го очекуваше враќањето на овој моден детаљ, но изгледа дека тој станува се поактуелен. Не се сите многу полудени по животинскиот принт, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Лоба обожава бело! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката со руско потекло, Викторија Лоба, важи за една од најубавите, но и најдобро облечени пејачки кај нас. Пејачката апсолутно за секоја пригода знае да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џесика Симпсон за својот 40-ти роденден ја покажа неверојатната трансформација преку фотографии!

Слободен Печат
Пејачката Џесика Симпсон за својот 40-ти роденден намали 50 килограми и се фотографираше покажувајќи ја својата фит форма. Таа на Инстаграм објави неколку фотографии на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фолкерката Сања Цинцева – Барбика позира во долна облека и мрежести чорапи (ФОТО)

Васко Спасоски
Фолкерката Сања Цинцева – Барбика деновиве го сними видеото за темата која се уште нема работен наслов, а е авторско дело на Дејан Момировски и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сакал да го донира срцето на својот брат, а неговата прва љубов починала: Животот на Ештон Кучер е исполнет со подеми и падови!

Слободен Печат
Ештон Кучер славата ја стекнал благодарение на хит серијата „That ’70s Show“, а потоа се заљубил во 16 години постарата Деми Мур и со неа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се фотографираше на гинеколог „Не заборавајте на тоа иако на светот му се ближи крајот“ (ФОТО)

Слободен печат
Криси Тиген на својот Инстаграм профил објави фотографија од гинеколошка ординација. Под фотографијата таа ги потсети жените за важноста од редовните прегледи. „Не заборавајте редовно...