Браќата Дејан и Аљоша Недеви со бронзен медал во Бразил

Браќата Дејан и Аљоша Недеви кои се освојувачи на голем број медали од европските и светските првенства и купови во традиционално карате, се закитија со нови одличја.

Тие го освоија третото место во дисциплината „ен-бу“ на ИТКФ шампионатот во Бразил кој се одржа во изминатите три дена. Во дисциплината „фукуго“ Дејан Недев го освои четвртото место.

На СП каде што учествуваа 32 земји со над 400 натпреварувачи, што е рекорден број на учесници од сите континенти на светот.

Македонија воедно ја претставуваше и селекторот Венцислав Недев кој покрај другото беше и судија на овој шампионат.

Пред самите натпревари се одржа и голем карате семинар со светските ИТКФ карате легенди и повеќекратни светски шампионат меѓу кои и Д. Недев заедно со Рикардо Луис Буци (Бразил), Хусто Гомез (Аргентина) и Мусат Корнел (Романија).

Прочитајте и...  Не успеа Јунајтед: Санчо со „милионерите“ во Швајцарија!

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат