• бронзен медал

Мексико се закити со бронза на фудбалскиот турнир во Токио

Денеска во натпреварот за бронзата на фудбалскиот турнир на Олимписките игри во Токио репрезентацијата на Мексико со 3:1 го совлада домаќинот Јапонија. Мексиканците после првото полувреме водеа со 2:0 со головите на Кордова (од пенал) во 13 минута и Васкез во 22 минута. Вега се погрижи за зголемување на позитивата во 58 минута, а Кордова …

Мексико се закити со бронза на фудбалскиот турнир во Токио Read More »