Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот

Ви претставуваме рецепт за едноставен десерт кој ќе ви го разубави и заблажи денот…

Потребни состојки:

– 4 лажици чиа семе
– 250 мл млеко
– 250 мл вода
– 1 лажица мед
– 1 лажица цимет
– 2 банани

Фото: Профимедиа

Подготовка:

Најпрвин бананите згмечете ги со вилушка.

Сите состојки ставете ги во сад и добро измешајте.

Смесата распоредере ја во две три чашки и оставете ја во фрижидер а отстои барем еден час.
Врз пудингот можете да додадете и изрендано црно чоколадо или мелени бисквити по желба.

Прочитајте и...  Славните под обвиненија за силувања: Тој беше предатор, а јас бев девојче

Поврзани вести

ФОТО: Емили Ратајковски позира гола во 36-та недела во бременоста

Слободен печат

ФОТО: Џастин Тимберлејк и посвети на сопругата Џесика Бил ретка јавна порака за нејзиниот посебен ден

Слободен печат

ФОТО | Фризер ја посрамоти Ким Кардашијан, но таа му возврати: „Те мразам. Ме исцрпи“

Слободен печат

ФОТО: Таа е сон на милиони мажи, а на жените може да им биде пример кога станува збор за облекувањето

Слободен печат

Зошто секогаш треба да ја загреете рерната пред употреба?

Слободен печат

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат

Остави Коментар