Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот

Ви претставуваме рецепт за едноставен десерт кој ќе ви го разубави и заблажи денот… Потребни состојки: – 4 лажици чиа семе – 250 мл млеко – 250 мл вода – 1 лажица мед – 1 лажица цимет – 2 банани Подготовка: Најпрвин бананите згмечете ги со вилушка. Сите состојки ставете ги во сад и добро …

Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот Read More »