Бачев: Апасиев е награден со стан во Аеродром, вози Алфа Ромео, а партијата од 2017 година има добиено 280.000 евра

Јанко Бачев истакна дека Левица е наменска партија и дека лажно се претставуваат во јавноста.

-Формирана е наменски за изборите. Таа партија е формирана есента 2015 година тогаш ВМРО-ДПМНЕ оценува дека му треба наменска партија. Мијалков го задолжува Емил Димитриев, од Левица сакале да биде Лабуристичка партија, но ВМРО смета дека е посоодветно да се Левица. Го наградуваат лидерот на таа сега партија во Аеродром со стан во зграда на Ивица Коневски, комшии се и денес таа врска се остварува, тој и денес е играч на Мијалков. На изборите настанува конфликт, Апасиев се прешалтува со Сорос, учествуваше во палење на канцеларијата на Иванов, па Заев го наградува со советничко место во СЈО со хонорар од 40 илјади денари. Се претставува како професор по Римско право, а на Јанева и требаше советник од кривично-правна обаст. Беше вметнат по задача. Очигледно Апасиев добро манипулира со масите, доаѓа со точак во Собрание, а вози Алфа Ромео, вели дека е дете на стечајни работници, Левица е партија која се бори за работниците. Тој е лажен левичар, има добиено 280.000 евра од 2017 до 2020 година. Се претставуваат левичари, а немаат фонд за помагање на луѓе и деца на транзицијата, рече Бачев.

Петровски: Мицкоски форсира поделба во партијата, Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за промена на име, идентитет и историја

Прочитајте и...  Шахпаска: Не е целосно исполнет капацитетот во градинките, 47 деца и 14 вработени се во изолација

Прочитај повеќе

Нови 112 заболени, Шахпаска порача: Има места во градинките

Слободен печат

Променливо облачно време, температурата до 24 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Замениче, ви се брза на кафе во Приштина?

Следете ја во живо доцна ноќва првата претседателска дебата меѓу Трамп и Бајден

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Песков: Русија е подготвена со ЕУ да го разјасни „случајот Навални”

Маријана Митровска

Макрон жестоко се бори парламентот да не заседава само во Брисел

Слободен печат

Хрватска регистрираше 135 новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Нови санкции од Канада и Британија против Лукашенко

Слободен печат

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска