Tag : слајдер

Вести Македонија Слајдер

Чулев: Во неопходни ситуации личните карти и возачките дозволи ќе се доставуваат на домашна адреса

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска најави дека в понеделник ќе се смени правилникот со што во ситуации кога е неопходно личните карти и...
Вести Свет Слајдер

Во Шпанија изминатата ноќ починале 832 луѓе

Слободен печат
Бројот на починати од последиците на новиот коронавирус во Шпанија во текот на ноќта изнесува 832, соопшти Министерството за здравство. Денеска во Шпанија 72.248 луѓе...
Вести Македонија Слајдер

Негативни тестовите на 15 граѓани од Кочани

Слободен печат
Во пунктот за скрининг тестови во Центарот за јавно здравје во Кочани вкупно 15 граѓани направиле контрола за присуство на КОВИД-19 и сите покажале негативни...
Вести Македонија Слајдер

ЗНМ ќе поднесе барање за соодветна истрага против Стевчо Јакимовски кој изнесе погрдни зборови за новинарот Чомовски

Слободен печат
На социјалните мрежи осамна пост со погрдни зборови и навреди за новинарот и водител Гораст Чомовски, изнесени од претседателот на ГРОМ и коалициски партнер на...
Вести Македонија Слајдер

Грчко МНР упати честитки за нашето членство во НАТО

Слободен печат
Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот „Твитер” профил упати честитки за нашето членство во НАТО, додавајќи дека очекува конструктивна соработка, јави дописничката на...
Вести Македонија Слајдер

Облачно време со дожд, пообилни врнежи ќе има во јужните делови

Слободен печат
Претежно облачно време ќе преовладува денеска во земјава. Ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Изработена мапа на заболени во Скопје, најмногу позитивни на коронавирусот има во Карпош

Мирослава Бурнс
Институтот за јавно здравје по претходната најава што ја даде министерот за здравство Венко Филипче, изработи детален приказ на општините во Скопје од каде што...
Вести Македонија Слајдер

Столтенберг: Добредојде во НАТО Северна Македонија! Патот беше долг, но напорите вродија со плод

Слободен печат
Северна Македонија денеска стана најновата членка на НАТО по депонирањето на инструментот за ратификација на Северноатлантскиот договор во Стејт департментот на САД. НАТО сојузниците го...
Вести Скопје Слајдер

ЈСП Скопје: Едно лице позитивно на Ковид-19, пет лица во самоизолација

Бојана Нојиќ
ЈСП-Скопје ја информирa јавноста дека одговорно, навремено и активно ги спроведува и презема сите неопходни, превентивни и заштитни мерки во борбата против ширење на Ковид-19, како...
Вести Македонија Слајдер

Нови 18 случаи на коронавирус во Македонија, вкупната бројка на заразени пациенти е 219 лица

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 11, Прилеп –...