Австралијците грмат кон судиите: Ова е е**на срамота!

Австралиските кошаркари не можат да го преболат поразот од Шпанија во полуфиналето на СП по две продолженија, и за нив главни виновници за тоа се судиите. Најгласен во прозивките кон судиите беше центарот Ендрју Богут на кого му беше досуден прекршок на 8.7 секунди до крајот иако шпанскиот центар Марк Гасол беше тој што стартуваше зад грб.

Богут веднаш по завршувањето на натпреварот, во новинарската зона грмеше: „ФИБА, ова е срамота. Судиите беа е…о срамни. Колку пари земавте“, негодуваше Богут.

Прочитајте и...  Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат