• шпанска кошаркарска репрезентација

Австралијците грмат кон судиите: Ова е е**на срамота!

Австралиските кошаркари не можат да го преболат поразот од Шпанија во полуфиналето на СП по две продолженија, и за нив главни виновници за тоа се судиите. Најгласен во прозивките кон судиите беше центарот Ендрју Богут на кого му беше досуден прекршок на 8.7 секунди до крајот иако шпанскиот центар Марк Гасол беше тој што стартуваше …

Австралијците грмат кон судиите: Ова е е**на срамота! Read More »