Tag : ендрју богут

Кошарка Спорт

Австралијците грмат кон судиите: Ова е е**на срамота!

Слободен печат
Австралиските кошаркари не можат да го преболат поразот од Шпанија во полуфиналето на СП по две продолженија, и за нив главни виновници за тоа се...