Tag : австралиска кошаркарска репрезентација

Кошарка Спорт

Австралијците грмат кон судиите: Ова е е**на срамота!

Слободен печат
Австралиските кошаркари не можат да го преболат поразот од Шпанија во полуфиналето на СП по две продолженија, и за нив главни виновници за тоа се...
Кошарка Спорт

Кошаркарски трилер на Мундобаскет, Шпанија прв финалист

Зоран Спасоски
Репрезентацијата на Шпанија е првиот финалист на Светското првенство во кошарка кое се игра во Кина. „Црвената фурија“ успеа да се врати од двоцифрена негатива...